AKTUALITY
IVS
IVS

Informačně vzdělávací středisko Jihočeského kraje (IVS) sídlící v prostorách Střední školy, Centra odborné přípravy v Sezimově Ústí připravilo ve spolupráci s ÚP Tábor „Burzu práce“, která se konala dne 9.11.2016 v Sezimově Ústí, Pionýrů 499.

Jedná se o aktivitu, při které významní zaměstnavatelé z regionu táborska nabízeli volná pracovní místa a vedli pracovní pohovory se zájemci.

Burzy se zúčastnilo 12 firem –KOH-I-NOOR  Mladá Vožice, MADETA Planá n/L., RM GASTRO Veselí n/L., MICRO-EPSILON  Bechyně, LAUFEN BECHYNĚ, BRIKLIS Malšice, SILON  Planá n/L, Yanfeng Planá n/L, Partner in Pet Food Veselí nad Lužnicí, Cogebi Tábor, Brisk Tábor, Kostelecké uzeniny Planá n/L. Firmy nabídly přes 160 volných pracovních míst. Největší poptávka byla po technických profesích – zámečník, elektrikář, obráběč kovů, montér technolog, dělník ve výrobě, ale i skladník, operátor linky, směnový mistr a další.

Ze strany uchazečů o práci byl o účast zájem, burzy se navíc zúčastnili i žáci střední školy, aby navázali kontakty se svými potenciálními budoucími zaměstnavateli. Někteří zaměstnavatelé budou také nabízet žákům školy možnost získat od nich stipendia na studium vybraných technických oborů.